Kurumsal

Hakkımızda

"ENVE ENERJİ MÜHENDİSLİK PROJE MÜŞAVİRLİK TAAHHÜT TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, ENERJİ VERİMLİLİĞİ ve ELEKTRİK MEKANİK PROJE TASARIMI alanında uzman personeli ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun doğru çözümler üretmekte ve tasarımlar sunmaktadır."

ENERJİ VERİMLİLİĞİ GRUBU

Enerji Verimliliği çalışmaları bir konuya yönelik yapılıp tamamlanacak bir çalışma değildir. Bu çalışmaların bütünsel bir yaklaşımla düşünülmesi, birbirini etkileyen durumların belirlenmesi ve sürekliliğinin sağlanması gerekir.

Enerji konusu da diğer yönetim sistemleri gibi bir sistem anlayışı içinde ele alınmayı, enerji harcama noktalarının sürekli izlenmesini ve elde edilen verilere göre iyileştirmelerin yapılmasını gerektirir. ENVE Enerji bu anlayış çerçevesinde yapılanmıştır, sadece mühendislik hizmeti vermemekte enerjinin yönetimi için gereken altyapı ve yaklaşımı da oluşturmaktadır. Bu yaklaşım hizmet verilen firmada ‘’her düzeyde her zaman enerji tasarrufu yapma’’ bilincini getirmektedir.

ELEKTRİK MEKANİK PROJE TASARIM GRUBU

Enerji kaynaklarının sonsuz olmadığı anlayışla hareket eden ENVE Enerji Proje Grubu, bünyesinde ilgili yasa, yönetmelik ve standartlar doğrultusunda, işlevsellik, görsellik ve verimlilik açısından en uygun mekanik tesisat ve elektrik tesisat sistemlerine ait projeler hazırlanmaktadır. 

Ofis binaları, oteller, hastaneler, endüstriyel tesisler, konut kompleksleri, alışveriş ve yaşam merkezleri, spor kompleksleri üzerine elektrik ve makine mühendisliği konularını içeren her türlü teknik sistemin tasarımı, projelendirilmesi ve ihale dosyalarının hazırlanması hizmet kapsamımızda yer almaktadır.

Autocad programının dışında, Autocad MEP ve Autodesk REVIT MEP programlarını etkin olarak kullanabilen tasarım departmanımız, klasik yöntemlere nazaran çok daha kısa sürede ve çok daha görsel ve teknoloji ihtiva eden projeler hazırlamaktadır. Üç boyutlu çizim tekniklerinin etkinliği, hazırlanan projelerin diğer disiplinlerle de kolayca koordine edilmesine imkân sağlamakta ve uygulama safhasında karşılaşılabilecek sorunları önceden giderme imkânı sağlamaktadır. Günümüzde proje süreçlerinin giderek daralması disiplinler arası koordinasyon için gerekli zamanın ayrılamamasına sebep olmaktadır. Firmamız hem elektrik hem de mekanik tesisat sistemlerini aynı çatı altında uyum içerisinde gerçekleştirmektedir.
ENVE Enerji proje grubunun, aynı zamanda, enerji verimliliği danışmanlık şirketi çatısı altında yer almasının verdiği bilgi ve tecrübeyi projelerine aktararak, vizyonu ve misyonu doğrultusunda enerjinin verimli kullanıldığı, çevreci sistemler konusunda da tasarımlar yapmaktadır. Özellikle yeşil bina sertifikasyonları konusunda da deneyimleri bulunan tasarım departmanı LEED ve BREEAM sertifikalarının gerekliliklerini tasarımlarına yansıtmaktadır.

VİZYONUMUZ

Sürdürülebilir bir dünya geleceği için hizmet verdiğimiz alanlarda üzerimize düşeni en iyi şekilde yerine getirmeye kararlıyız.

MİSYONUMUZ

Daha farklı çözümler, daha bütünsel ve çevreci yaklaşım, daha fazla enerji tasarrufu, etik değerlere uyum ve dahası için varız.