ÇOSB'DE SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE DEVLET DESTEKLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Verimlilik Artırıcı Projeler (VAP) konusunda farkındalığın artırılması amacıyla Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğünde, “Sanayide Enerji Verimliliği ve Devlet Destekleri” başlıklı seminer düzenledi.

Enerji Verimliliği Kanunu ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi hakkında bilgi veren Enve Enerji Mühendislik Proje Müşavirlik Taah. Tic. A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Arzu Gürkan şunları söyledi: “5627 Sayı ve 18/04/2007 tarihli “Enerji Verimliliği Kanunu” ve 28097 sayılı, 27/10/2011 tarihli “Enerji Kaynaklarının ve Enerji Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik” kapsamında Endüstriyel İşletmelerde Verimlilik Artırıcı Projelerin (VAP) uygulamasına yönelik yapılan destekler yer almaktadır. Bu kapsamda Verimlilik Artırıcı Projeler (VAP) konusunda farkındalığın artırılması amacıyla “Sanayide Enerji Verimliliği ve Devlet Destekleri” başlıklı seminer düzenledik.”

Seminerde; Enerji Verimliliği Kanunu, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, Sanayide Enerji Verimliliği Uygulama Alanları, Verimlilik Artırıcı Projelerin Desteklenmesi, Gönüllü Anlaşmalar, KOSGEB Enerji Verimliliği Destekleri, Aydınlatmada Enerji Verimliliği, Kazan Dairelerinde Enerji Verimliliği ve Atık Isı Geri Kazanımı, Pompalarda Enerji Verimliliği, Basınçlı Hava Sistemlerinde Enerji Verimliliği konularına da yer verildi.

ÇOSB Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşen seminere, Enve Enerji Mühendislik Proje Müşavirlik Taah. Tic. A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Arzu Gürkan, ÇOSB Bölge Müdürlüğü Makine ve Enerji Müdürü Oğuz Koray Erzurum’un yanı sıra ÇOSB’deki firmaların enerji yöneticileri katıldı.