Türkiye’nin Gururu Enve Enerji UEVF 2012 – 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarında Yerini Aldı.

Enve Enerji, Enerji sektöründe faaliyet gösteren dünyanın en büyük markalar ile birlikte  Sektörel Fuarcılık tarafından 12 – 13 Ocak 2012 tarihlerinde düzenlenen UEVF 2012 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda yerini aldı.

WOW Convention Center İstanbul’da 12-13 Ocak 2012 tarihlerinde gerçekleşen fuara ulusal ve uluslararası dünya markaları katıldı.

Ülkemizde 1981 yılından bu yana aralıksız kutlanan Enerji Verimliliği Haftası kapsamında yapılacak önemli etkinliklerden biri olan UEVF 2012 – 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı 12 - 13 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirildi. WOW Convention Center İstanbul’da düzenlenen UEVF 2012’ye kamu kurum ve kuruluşları, özel sektörden üst düzey yöneticiler ve akademisyenler katıldı. İki gün süren forumda birbirinden önemli oturum ve paneller düzenlendi, sektör temsilcileri ve akademisyenler bildirilerini sundu.

Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin büyük ilgi gösterdiği UEVF 2012’de küresel markaların yanı sıra Türkiye’nin gururu olan markalar Arçelik, Demirdöküm, E.C.A, ENVE ENERJİ, Friterm, İzocam, TÜBİTAK MAM, Trakya Cam, Ytong fuarda ziyaretçilere en son teknolojilerini ve enerji verimliliğine katkı sağlayan ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Fuar alanında önemli üreticilerin yanı sıra Türkiye Kalkınma Bankası, Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası gibi önemli finans şirketleri de bulunarak, enerji verimliliği projelerine sundukları destekleri ziyaretçiler ile paylaştı.

Enerji Verimliliği Haftası her yıl ocak ayının ikinci haftasında, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (eski adıyla Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü) koordinasyonunda Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Makine Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile kutlanmaktadır. Bu kapsamda ülke genelinde geniş katılımlı etkinlikler düzenlenmektedir.

Toplumdaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla bakanlıklar, valilikler, büyükşehir belediyeleri, aydınlatma, beyaz eşya, elektrik motoru ve yalıtım sektörleri, bankalar, turizm tesisleri ve alışveriş merkezleri ile ilgili kurum, kuruluşlar veya organizasyonlarla işbirliği ortamları geliştirilmektedir.

UEVF 2012 forumunda gerçekleştirilen oturum ve paneller Enve Enerji tarafından da desteklenmektedir.