ENVE ENERJİ - ÇERKEZKÖY ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ENERJİ SEFERBERLİĞİ

ENVE ENERJİ - ÇERKEZKÖY ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ENERJİ SEFERBERLİĞİ 

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB), Enve Enerji işbirliği ile enerji verimliliği konusunda yaptığı çalışmaların yanı sıra bünyesindeki sanayi kuruluşlarına bu konuda destek veriyor.

Enerji verimliliği konusunda çok sayıda konferans ve seminer düzenleyen ENVE ENERJİ bunlara bir yenisini daha ekledi.

ÇOSB, Enve Enerji ve KOSGEB işbirliğiyle; İşletmelerde Enerji Verimliliği Yol Haritası, Enerji verimliliği Kanunu, Enerji Yöneticisi Eğitimi ve Görevleri, Enerji Etüdü, Verimlilik Arttırıcı Proje (VAP), Gönüllü Anlaşmalar ve Enerji Verimliliğinde Devlet Destekleri, Hibeler, Krediler ve Teşvikleri ile KOSGEB'in Enerji Verimliliği ve diğer hibe desteklerine ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi.

ÇOSB Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantıya firma temsilcileri katıldı. Seminerin ilk konuşmacısı Enve Enerji Genel Müdürü Coşkun Karabal'dı. ÇOSB Bölge Müdürlüğü'yle yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde çok büyük çalışmalara imza arttıklarını kaydeden Karabal şunları söyledi: ''ÇOSB enerji verimliliği konusunda çok büyük adımlar attı. Bu konuda birçok ortak çalışmamız oldu. Bundan sonra da olacaktır. Kendilerine bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Enerji her şey için gereklidir. Biz ülke olarak daha pahalıya üretiyor ve yaşıyoruz. Gelişmiş ülkeler enerji verimliliği konusunda 1970'li yıllarda başladı ve şu anda yüzde 40'lara varan oranlarda verimlilik sağlıyorlar. Enerjide dışa bağımlıyız. Bunu önlemek için yenilenebilir kaynaklara yönelmeliyiz.''
Karabal'dan sonra söz alan KOSGEB Tekirdağ Hizmet Müdürü Özay Cebeci'de, 'Enerji Verimliliği ve diğer konularda KOSGEB tarafından verilen hibelerle ilgili bilgi verdi.