28 Ekim 2010

ENERJİ BAKANI SAYIN TANER YILDIZ ENVE ENERJİ STANDINI ZİYARET ETTİ… 
Elektrik İşleri Etüt İdaresi Başkanlığı ile Rize Ticaret Borsası (RTB) tarafından düzenlenen enerji verimliliği konulu panel için Rize'ye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Enve Enerji standını ziyaret ederek hizmetlerimiz hakkında Enve Enerji Genel Müdürü Coşkun Karabal'dan detaylı bilgi aldı.

Panele katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürü Kemal Büyükmuhçı, AK Parti Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu, Rize Ticaret Borsası (RTB) Başkanı Mehmet Erdoğan eşlik etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, panelde yaptığı konuşmada, enerji verimliliğinin ve enerji tasarrufunun önemine dikkat çekerek, verimliliğin ve tasarrufun dünyadaki toplam enerjiden alması gereken pay itibariyle düşünüldüğünde, hem ülke hem de dünya adına yapılacak çalışmaların temeli olduğunu belirtti.

Enerji verimliliği açısından enerjinin bilinçli tüketilmesi gerektiğini ifade eden Bakan Yıldız, "Enerjide tasarruf yapılabilmesi adına ilkokuldan üniversitelisine kadar her kesim bilgilendirilmelidir. Enerjide verimlilik ve tasarruf kampanyasını Rize'de başlatıyoruz. Diyerek sözlerini tamamladı.

Panele Sanayi Enerji Yöneticisi Eğitimini Enve Enerji'den alan Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Enerji Yöneticileri de katıldı.